Fazowanie

fazowanie szkła i luster, lustra fazowane

Fazowanie

fazowanie szkła i luster

Fazowanie polega na wytworzeniu szerokiego załamania powierzchni lustra, czyli tzw. fazy. Dzięki czemu powstaje bardzo ładny efekt wizualny. Załamujące się światło podnosi walory estetyczne szkła. Fazowane lustro zyskuje atrakcyjne wykończenie krawędzi i obróbka taka z powodzeniem zastępuje klasyczną ramę.

Fazowanie jest najczęściej stosowane do dekoracyjnego wykończenia krawędzi luster, ale fazować można oczywiście również szkło. Bardzo ciekawe efekty uzyskuje się wykonując fazy na szkle matowym, gdzie faza odsłania przezroczystą powierzchnię szkła. Fazowanie szkła stosuje się najczęściej do wykończenia blatów szklanych, półek czy szybek do drzwi.

Rodzaje faz

faza pojedyncza

Faza pojedyncza

Krawędź szkła jest jednokrotnie załamana pod określonym katem. To najbardziej typowy i najczęściej stosowany rodzaj fazy. Można wykonać ją na każdym rodzaju szkła.

faza podwójna

Faza podwójna

Krawędź szkła jest dwukrotnie załamana pod dwoma różnym kątami, Oba załamania są z tej samej strony szkła. Do wykonania tego typu fazy trzeba zastosować grubsze szkło.

faza dwustronna lub też obustronna

Faza obustronna

Krawędź szkła jest dwukrotnie załamana pod tym kątem, ale załamania są po dwóch stronach tafli szklanej. Do wykonania tego typu fazy trzeba zastosować grubsze szkło.

Fazowanie szkła i luster Radzymin

Nasz zakład szklarski w Radzyminie wyposażony jest w nowoczesne włoskie maszyny do fazowania firmy Bavelloni (zobacz nasze maszyny w zakładce O nas >). Wysoka jakość tych maszyn gwarantuje wysoką jakość obróbki. Fazowarka Bavelloni daje najlepszy poler na fazowanych krawędziach, spośród dostępnych na rynku maszyn. Wykonujemy fazowanie na każdym rodzaju szkła i luster dla firm z Radzymina i całego powiatu wółomińskiego oraz dla klientów indywidualnych. Fazujemy szkło float, laminaty, szkło lakierowane satynę i inne.

Fazowanie | Szklarz Radzymin