logo Szklarz Radzymin

Szyby zespolone

Szyby zespolone to obecnie jeden z kluczowych elementów współczesnego budownictwa. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom szyby zespolone mogą pełnić szereg różnych funkcji w zależności od potrzeb klienta. Dobór odpowiedniego szkła pozwala stworzyć pakiet szyb, spełniających ściśle określone oczekiwania.

Szyby zespolone w naszej ofercie

W naszym warsztacie szklarskim w Radzyminie mogą Państwo zamówić właściwie każdy rodzaj szyb zespolonych. Wykonujemy pakiety zespolone jedno i dwu komorowe o różnych grubościach i kształtach (prostokątne, trapezowe, trójkątne czy okrągłe), ze szkłem antywłamaniowym, termofloat i innym w zależności od Państwa potrzeb.

Tanie szyby zespolone float

Szyby zespolone nie w każdym oknie muszą spełniać specjalne wymagania. Czasem potrzebne jest rozwiązanie najtańsze. Wówczas można wykonać szybę zespoloną zwykłą ze szkła float napełniana powietrzem. Jego główną zaletą jest niska cena. Taka szyba również zmniejsza utratę ciepła z pomieszczenia, choć w mniejszym stopniu niż zespolenie niskoemisyjne. Ogranicza hałas i stanowi barierę. Stosuje się tam, gdzie nie ma specjalnych wymagań utrzymywania temperatury czy ochrony przed wtargnięciem, np. w pomieszczeniach gospodarczych.

Szyby zespolone niskoemisyjne

Oferujemy szyby zespolone niskoemisyjne ze szkła termofloat. Chronią one przed nadmierną utratą ciepła z pomieszczenia. Taki pakiet zespolony składa się ze zwykłego szkła od wewnątrz oraz tafli szkła termo float od zewnątrz. Komorę międzyszybową wypełnia się argonem, lub kryptonem, co kwalifikuje pakiet do użycia w budownictwie niskoenergetycznym. Szkło niskoemisyjne termofloat ma współczynnik przenikalności termicznej K= 1,1. To znacząco poprawia energooszczędność pomieszczenia.Ten rodzaj zespolenia polecamy do okien w mieszkaniach prywatnych (w szczególności drzwi balkonowych) oraz pomieszczeń o dużych powierzchniach przeszklonych.

Szyby zespolone bezpieczne

Zespolenia wykonywane ze szkła bezpiecznego lub hartowanego. Zmniejszają ryzyko niepożądanego wtargnięcia do pomieszczenia. Zewnętrzna szyba pakietu jest szkłem bezpiecznym dwuwarstwowym lub hartowanym, a wewnętrzna zwykła. Szyby zespolone ze szkłem bezpiecznym stanowią czasową ochronę przed włamaniem. O sile zabezpieczenia decyduje rodzaj szkła bezpiecznego. Czytaj więcej o szkle bezpiecznym. > Ten rodzaj zespolenia polecamy szczególnie na wystawy firm i sklepów.

Szyby zespolone ze szkłem refleksyjnym

Chronią przed nadmiernym nagrzewaniem i nasłonecznieniem. Do zespolenia stosuje się szkło refleksyjne wysokoemisyjne, przeciwsłoneczne, pokryte warstwą tlenków metali odporną na ścieranie. W dużym stopniu odbija światło ograniczając jaskrawość oświetlenia i nagrzewanie się pomieszczenia

Szyby zespolone ze szkłem przyciemnianym antisol

Chronią przed nadmiernym nasłonecznienie i nagrzewaniem pomieszczenia. Ograniczają mniej promieni słonecznych niż szkło refleksyjne, ale są tańsze. Do wykonania takiej szyby zespolonej można użyć szkła dymionego antisol w kolorze brązowym lub grafitowym.

Budowa szyby zespolonej

ZGODNIEZ NORMĄ PN-B-13079:1997 szyba zespolona jest to zespół składający się co najmniej z dwóch szyb oddzielonych elementem dystansowym na całym obwodzie, połączonych ze sobą z zastosowaniem różnych procesów uszczelniania obrzeży, z hermetycznie uszczelnionymi przestrzeniami między szybami zawierającymi pochłaniacz wilgoci, powietrze lub inny gaz.

Szyba zespolona składa się z następujących elementów kluczowych:

1 – szkło float. 2 – przestrzeń między szybami wypełniona powietrzem lub argonem.
3 – ramka dystansująca. 4 – uszczelnienie butylem. 5 – pochłaniacz wilgoci. 6 – tiokol

Wymiana szyb zespolonych Radzymin

Wymiana potłuczonej szyby zespolonej nie jest trudna i z powodzeniem można to zrobić samemu. W oknach plastikowych pakiet szybowy umocowany jest za pomocą plastikowych klinów oraz listewek maskujących.

  • Krok 1: Podważ i zdejmij listewki maskujące. Wyjmij kliny mocujące szybę zespoloną.
  • Krok 2: Zmierz pakiet szklany – jego szerokość, wysokość oraz grubość i zamów u nas odpowiednie zespolenie.
  • Krok 3: Wstaw nową szybę zespoloną i umocuj ją za pomocą klinów. Załóż listewki maskujące.

Jeśli nie masz warunków do wykonania tego samodzielnie, przywieź do nas okno, a my wymienimy pakiet. W przypadku dużych i trudnych okien, na terenie Radzymina i okolic świadczymy również usługę wymiany szyby zespolonej u klienta.

USŁUGI SZKLARSKIE

Cięcie szkła

Kompleksowa obróbka szkła i luster

Wiercenie w szkle

Hartowanie

Szlifowanie

Fazowanie

Klejenie UV

KONTAKT

tel. 22 786 67 43

kontakt@szklarze.com.pl

GDZIE NAS ZNALEŹĆ

al. Jana Pawła II 41b
05-250 Radzymin

Czynne:
Poniedziałek-Piątek 9-17
Sobota 9-13
(tylko w I i III sobotę miesiąca)