logo Szklarz Radzymin
szkło float Usługi szklarskie Pachulski Waldemar
Szkło, różne rodzaje i grubości

Szkło na wymiar

Szkło płaskie jest obecnie bardzo powszechnie wykorzystywane zarówno w budownictwie, jak i we wnętrzach. Ze względu na jego nowoczesny wygląd, trwałość i łatwość w utrzymaniu, architekci chętnie w swych projektach wykorzystują szkło, jako element wystroju wnętrz, np. jako: szklane ścianki działowe, szklane kabiny prysznicowe, balustrady, schody, panele ścienne i wiele innych elementów (czytaj więcej o konstrukcjach szklanych >). Dodatkowym walorem szkła jest możliwość swobodnego łączenia go z różnymi materiałami wykończeniowymi, jak drewno, metal czy kamień. Jest bardzo dużo rodzajów szkła, a specyficzne cechy każdego z nich nadają im różne funkcje i przeznaczenie.

W naszej ofercie znajdą Państwo bardzo szeroki wybór szkła płaskiego (float) i ornamentowego, a także szkło bezpieczne, antywłamaniowe, mleczne, hartowane, żaroodporne i inne.

Szkło płaskie float

Przezroczyste szkło płaskie float to wysokiej jakości materiał budowlany, powszechnie wykorzystywany do szklenia wewnętrznego i elewacyjnego. Szkło płaskie float produkowane jest na całym świecie niemalże tak samo, poprzez ciągłe wylewanie masy szklanej na powierzchnię stopionej cyny. W efekcie powstaje wysokiej jakości, bezbarwne i idealnie gładkie szkło o jednolitej grubości. Jego powierzchnia jest błyszcząca i pozbawiona zniekształceń. Szkło bezbarwne float stanowi bazę do wszelkiego rodzaju dalszej obróbki i modyfikacji.

Szkło barwione w masie – Antisol

Poprzez dodanie barwnika do masy szklanej otrzymuje się szkła barwione w masie. Odznaczają się one jednolitym, delikatnym zabarwieniem, które nie blednie i nie ściera się z czasem, a intensywność barwy zależy od grubości tafli – im grubsza, tym kolor bardziej intensywny. Szkło antisol oferujemy w kolorach: brąz i grafit (znane też pod nazwą szkło dymione). Stosuje się je zarówno wewnątrz pomieszczeń, jako szkło dekoracyjne, jak i na zewnątrz budynków, jako szkło przeciwsłoneczne.

Szkło lakierowane

Szkło lakierowane to szkło typu float, na którego tylną powierzchnię został naniesiony lakier. W zależności od rodzaju, lakier może nadawać kolor lub nieprzejrzystość. Szkło lakierowane (poza nielicznymi wyjątkami) nie może być hartowane, aby zwiększyć jego bezpieczeństwo można je dodatkowo podkleić folią lub zalaminować z inna taflą szklaną. W naszej ofercie znajdują się następujące szkła lakierowane:

Szkło Lacobel

Szkło bezbarwne float pokryte kolorowym lakierem. Bogata gama kolorów.

Szkło mleczne Lacomat

To szkło bezbarwne pokryte z jednej strony półprzejrzystym matowym lakierem. Uzyskany mat jest bardzo jednolity i elegancki. Szkło Lacomat, w porównaniu ze szkłem satynowym lub piaskowanym, znacznie mniej się brudzi, szczególnie przy dotknięciu ręką nie pozostają na nim tak liczne ślady palców.

Szkło bezpieczne

Celem zwiększenia bezpieczeństwa użytkowania szkła możne je hartować lub laminować, nie rezygnując z jego walorów estetycznych, przezierności i przepuszczalności światła. Takie szkło można dalej przetwarzać, np. piaskować, lakierować czy zadrukować. W naszej ofercie znajdą Państwo:

Szkło hartowane

Hartowanie szkła polega na podgrzaniu go do bardzo wysokiej temperatury, a następnie na gwałtownym ostudzeniu go. W efekcie zmieniają się naprężenia w szkle, co nadaje mu nowe cechy fizyczne. Szkło hartowane jest bardzo odporne na zginanie, wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne i odporne na wysokie temperatury. Dlatego często stosuje się np. jako szklane panele ścienne do kuchni, gdzie szkło narażone jest na wysoką temperaturę podczas gotowania. Nie ma szkła, które się nie tłucze i nawet szkło hartowane, choć bardzo wytrzymałe, może pęknąć. Jednak to przy ewentualnym stłuczeniu rozpada się na drobne kawałki o nieostrych krawędziach.

Szkło laminowane VSG

Składa się z dwóch lub więcej tafli szkła połączonych ze sobą co najmniej jedną warstwą przezroczystej lub matowej folii PVB (polivinylobutyralowej), odpornej na rozrywanie i rozciąganie. W przypadku pęknięcia szkła folia utrzymuje odłamki, a szyba pozostaje w ramie. To znacznie zmniejsza ryzyko zranienia się oraz wtargnięcia do pomieszczenia np. włamywacza. Ze względu na swoją budowę, wytrzymałość mechaniczną oraz sposób pękania szkło określa się je jako warstwowe szkło bezpieczne VSG (z niemieckiego Verbundsicherheitsglas), szkło antywłamaniowe lub potocznie laminat. Rodzaj i budowę szkła oznacza się liczbami, np.: 33.1 BB, to laminat bezbarwny zbudowany z dwóch tafli po 3 mm łączonych 1-milimetrową folią; 44.2 MAT to laminat matowy zbudowany z dwóch tafli, każda o grubości 4 mm łączonych 2-milimetrową matową folią.

Szkło zbrojone

Szkło o grubości 6 mm z zatopioną w masie metalową siatką. Utrudnia on sforsowanie szkła i utrzymuje w całości większość rozbitych kawałków. Dawniej wykorzystywano to szkło celem zwiększenia bezpieczeństwa, ale obecnie w tego typu zastosowaniach zostało niemalże całkowicie wyparte przez szkło laminowane VSG. Szkło zbrojone jest coraz częściej stosowane jako element dekoracyjny o surowym, industrialnym charakterze. Znajduje zastosowanie jako ciekawy element aranżacji wnętrz.

NASZA OFERTA

Lustra na wymiar

Panele szklane

Kabiny prysznicowe

Balustrady szklane

Zabudowy i przeszklenia

Drzwi szklane

Szyby zespolone

Szkło

Lustra

Wzory

USŁUGI SZKLARSKIE

Cięcie szkła

Kompleksowa obróbka szkła i luster

Wiercenie w szkle

Hartowanie

Szlifowanie

Fazowanie

Klejenie UV

KONTAKT

tel. 22 786 67 43

kontakt@szklarze.com.pl

GDZIE NAS ZNALEŹĆ

al. Jana Pawła II 41b
05-250 Radzymin

Czynne:
Poniedziałek-Piątek 9-17
Sobota 9-13
(tylko w I i III sobotę miesiąca)