logo Szklarz Radzymin
szlifowanie szkła i luster proste i po łuku

Szlifowanie szkła i luster

Szkło płaskie i lustra bardzo często znajdują zastosowanie w produkcji różnego rodzaju mebli i elementów wyposażenia wnętrz. Wymagają one zatem starannego wykończenia krawędzi. Szlifowanie podnosi walory estetyczne krawędzi i zapewnia bezpieczne użytkowanie szkła i luster.

Na czym polega szlifowanie szkła i luster?

Szlifowanie szkła polega na maszynowym wygładzeniu ostrych krawędzi i mikro nierówności powstałych podczas jego krojenia. W efekcie krawędź szkła staje się gładka i błyszcząca, ale przede wszystkim również bezpieczna. Szlifowanie to jeden z podstawowych procesów obróbki tafli szklanych i luster, których krawędzie mają pozostać odsłonięte. Szlifowanie krawędzi jest niezbędne również w przypadku szkła, które w dalszym etapie będzie poddane procesowi hartowania.

Szlifiernia szkła i luster Radzymin

Oferujemy szlifowanie szkła i luster dla firm i osób prywatnych. Zachęcamy do współpracy firmy stolarskie, szklarskie i specjalistów wykończenia wnętrz z Radzymina i okolic. Wykonujemy różnego rodzaju szlify w zależności od rodzaju, grubości i kształtu szkła (Sprawdź nasz asortyment szkła >). Szlifujemy szkło o grubości od 3 do 19 mm. Nasza szlifiernia wyposażona jest w profesjonalne szlifierki prostolinijne do szkła oraz maszyny szlifujące do kształtów okrągłych, owalnych i łuków. Zobacz nasze maszyny w zakładce o nas >. Działamy na terenie gminy Radzymin i całego powiatu wołomińskiego (m.in. Kobyłka, Zielonka Wołomin, Ossów). Zapraszamy do współpracy również firmy z innych pobliskich miejscowości, jak: Legionowo, Wyszków, Marki, Wola Rasztowska, Łochów czy Serock).

Kształty szlifów

Szlif trapezowy

Szlif trapezowy to taki, w którym krawędź szkła jest prosta i ma lekko ścięte krawędzie. Jest to bardzo elegancka i nowoczesna obróbka szkła. Wszystkie ścianki szlifu są dodatkowo polerowane. Szlifowanie trapezowe wykonujemy na krawędziach prostolinijnych.

szlif trapezowy

Szlif C-kant

To rodzaj obróbki, gdzie uzyskujemy kształt szlifu zbliżony do litery C. Krawędzie szkła mogą być dodatkowo polerowane. Ten rodzaj szlifu wykonujemy na krawędziach łukowatych, np. na lustrach okrągłych czy owalnych.

szlif C-kant

Wykończenie poler lub mat

Szlif może być wypolerowany lub matowy. Dzięki posiadanym przez nas profesjonalnym maszynom szklarskim, gwarantujemy Państwu najwyższą jakość wykonywanych przez nas usług. Po naszej obróbce krawędzie są szlifowane i polerowane, dzięki czemu pięknie się błyszczą. Na życzenie klienta możemy również wykonać matowe krawędzie szkła. Większość osób preferuje  polerowane krawędzie szkła, jednak szlif matowy ma również swoje zalety. Często stosuje się go np. do półek szklanych podświetlanych – matowa krawędź lepiej rozprasza światło.

Zalety szlifowania

Jedną z zalet szlifowania jest podniesienie walorów estetycznych szkła. Szlifowana krawędź stanowi piękne wykończenie krawędzi formatek szklanych. Oprócz walorów estetycznych szlifowanie ma również zalety czysto praktyczne.

  • Szlifowanie zwiększa wytrzymałość szkła. W procesie cięcia szkła istnieje możliwość powstania mikropęknięć na krawędzi wycinanych formatek. Szlifowanie szkła usuwa je i tym samy zmniejsza wynikające z tego ryzyko pęknięcia szkła pod wpływem naprężeń wewnętrznych (których przyczyną może być np. nasłonecznienie, uderzenie, wymuszone ugięcie itp.).
  • Szlifowanie szkła podnosi jego bezpieczeństwo. Jedną z podstawowych funkcji i zalet szlifowania jest zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania szkła, tam, gdzie istnieje możliwość zranienia, np. w systemach drzwi bezramowych całoszklanych, przy blatach szklanych, ściankach itp.

Zatępianie szkła

To uproszczona obróbka, polegająca na minimalnym zmatowieniu krawędzi, najczęściej papierem ściernym bez użycia maszyny szlifierskiej. Nie daje ona równej i gładkiej krawędzi, jak w przypadku szlifowania, ale znacząco zmniejsza ryzyko zranienia się szkłem podczas jego montażu czy transportu. Tępienie szkła zamiast szlifowania stosuje się jedynie wtedy, gdy docelowo krawędź szkła nie będzie widoczna, np. w przypadku szaf przesuwnych, ram okiennych czy w ramach drzwi.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

USŁUGI SZKLARSKIE

Cięcie szkła

Kompleksowa obróbka szkła i luster

Wiercenie w szkle

Hartowanie

Szlifowanie

Fazowanie

Klejenie UV

KONTAKT

tel. 22 786 67 43

kontakt@szklarze.com.pl

GDZIE NAS ZNALEŹĆ

al. Jana Pawła II 41b
05-250 Radzymin

Czynne:
Poniedziałek-Piątek 9-17
Sobota 9-13
(tylko w I i III sobotę miesiąca)