O nas

Szklarz w Radzyminie od trzech pokoleń

Nasz warsztat szklarski założył w 1946 roku w Radzyminie Wiktor Pachulski, który rzemiosło szklarskie podjął zaraz po II wojnie światowej. W owym czasie szklenia było bardzo dużo i w udziale przypadło mu m.in. szklenie odbudowanego Zamku Królewskiego w Warszawie. Umiłował rzemiosło szklarskie i zdobył w tym zawodzie najpierw tytuł Czeladnika, a potem Mistrza. Zamiłowanie do zawodu i umiejętności przekazał swym synom Waldemarowi i Krzysztofowi, którzy również zdali zawodowe egzaminy szklarskie i dalej rozwijali firmę.

Poszerzyli zakres usług i oprócz szklenia okien, zajęli się również produkcją luster i ramiarstwem. Samodzielnie podlewali lustra i pod koniec lat 70-tych sami zbudowali jedną z pierwszych w rejonie maszyn do fazowania szkła i luster. Było to niebywałe osiągnięcie. Mało kto miał w wtedy taki sprzęt. Szklarze z odległych miejscowości przyjeżdżali oglądać ich maszynę. I choć dokupili potem kilka kolejnych maszyn, ich pierwsza samodzielnie zbudowana fazowarka działała  sprawnie do lat 90-tych.

Świadectwo czeladnicze Szklarza Waldemar Pachulski

Usługi Szklarskie Pachulski Waldemar

Obecnie nasz warsztat szklarski to nowoczesna i prężnie działająca firma rodzinna, a nad jej dalszym rozwojem pracują wnukowie Wiktora wraz z rodziną i przyjaciółmi. Posiadamy rozbudowany park maszynowy, profesjonalny magazyn na szkło, specjalistyczne stoły i narzędzia szklarskie. Każdego dnia staramy się udoskonalać naszą firmę i poszerzać ofertę, aby jak najlepiej sprostać Państwa wymaganiom.

Mistrz szklarski klei gablotę na UV
Szklarz wycina owal z lustra
Maszyna do szlifowania szkła i luster
Wiertarka do szkła
Krawędziarka do szlifowania kól i owali, maszyna szklarska
Profesjonalny kasetowy magazyn na szkło
Klejenie szkła UV, szklarz klei gablotę szklaną
Wystawa i punkt przyjęć naszego warsztatu szklarskiego
Wiertarka do szkła Zafferani
Szklarz przy uchylnym stole szklarskim
Szlifierka do kół, łuków i owali szklanych
Fazowarka do szkła i luster Bavelloni, maszyna do fazowania szkła
O nas | Szklarz Radzymin